تأخیر در ارائه ی درایودر های لپ تا سونی vaio برای ویندوز ده تا ماه اکتبر

نمایندگی رسمی سونی
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

به گزارش "نمایندگی رسمی سونی وایو" با انتشار ویندوز 10 مایکروسافت، این شرکت دنیایی از چندین ویژگی را شامل یک واسط کاربری بهبود یافته ارائه داد. یکی از مسائل اصلی که در زمان انتشار یک سیستم عامل جدید رخ میدهد، مسئله ی سازگاری درایور ها میباشد، زیرا درایور های جدید را باید با سیستم عامل جدید توسعه داد. در همین راستا، شرکت سونی اعلام کرد که درایور های لپ تاپ های سری vaio را تا ماه اکتبر برای ویندوز 10 عرضه نخواهد کرد.

مسئله ی ارتقای درایور ها را میتوان یکی از مسائل عمده ای دانست که سیستم های عامل جدید با آن روبرو میباشند، مخصوصا سیستم عامل های ویندوز که از نرم افزار ها و سخت افزار های متنوعی استفاده میکند. توسعه ی این درایور ها امری زمان بر است   و تا زمانی که درایور ها آماده نشده است، کاربران ممکن است با یک سری مسائل همچون ناپایداری برنامه ها و اختلال کلی در سیستم روبرو شوند.

کارشناسان "نمایندگی رسمی sony vaio" معتقدند با توجه به اینکه این درایور های جدید مهم میباشند، شاید انتظار داشته باشید که آنها را سریعا به دست آورید ولی این چیزی نیست که برای لپ تاپ های vaio سونی اتفاق افتد. سونی خاطر نشان کرده است که لپ تاپ های vaio  که مجهز به ویندوز 8.1 میباشند، بروز رسانی درایور ویندوز 10 را تا ماه اکتبر دریافت نخواهد کرد. در صورتی که لپ تاپ vaio شما از یک سیستم عامل قدیمی برخوردار است، این مسئله حتی بدتر نیز میشود.

سیستم هایی که از یک سیستم عامل پیش فرض ویندوز 8 استفاده  میکنند نیز بروز رسانی های درایور برای ویندوز 10 را تا ماه نوامبر دریافت نخواهند کرد. هنوز تاریخ ارائه ی بروز رسانی ها برای سیستم های مجهز به ویندوز 7 مشخص نیست ولی احتمال وجود دارد که این تاریخ نیز مشابه با ویندوز 8 باشد.

طبق بررسی های انجام شده توسط بخش نرم افزار "نماینگی سونی"اگرچه بعضی از درایور ها همچون پردازنده ی گرافیکی را میتوان به صورت دستی ارتقا داد ولی این احتمال وجود ندارد که همه ی درایورهایی که یک سیستم  نیاز دارد را بتوان به صورت دستی به آن معرفی کرد. نتیجه ی نهایی آن نیز این بوده که کاربران این لپ تاپ ها با مشکلاتی در استفاده از ویندوز 10 روبرو خواهند شد تا اینکه درایور های بروز سونی آماده باشد.

مالکین دستگاه های vaio بهتر است تا دست از ارتقا به  ویندوز 10 کشیده تا اینکه  درایور های بروز شده ی آن عرضه شود.

موفقیت سونی در پروژه ی پلی استیشن 4 و تلاش وی برای بازگشت به دوره ی سود آوری در حوزه ی موبایل

نمایندگی رسمی sony vaio
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

به گزارش "نمایندگی رسمی سونی وایو"در طی گزارش سه ماهه ی اول سال 2015 میلادی شرکت سونی ( در پایان ماه ژوئن) نشان داد که سود این شرکت به 780  میلیون دلار رسیده است که در مقایسه با سه ماهه ی اول سال گذشته، با افزایش 39 درصدی روبرو بوده است

یکی از نقاط شگرف و قوت سود آوری برای این شرکت، بخش تولید محصولات پلی استیشن 4 بوده که با افزایش سود 350 درصدی روبور بوده است. درآمد  این شرکت از بخش تولید این محصولات برابر با 14.8 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته 0.1 درصد کمتر بوده است. در حوزه ی تولید تجهیزات مختص به بازی ،  حسگر های تصویری و موزیک بسیار موفق عمل کرده است.سرویس های بازی و شبکه ی سونی که شامل ps میباشد با درآمد 2.3 میلیارد دلاری و افزایش 160 میلیون دلاری سود در مقایسه با همین سه ماهه ی اول در سال گذشته روبرو بوده است. سونی خاطر نشان کرده است که این افزایش درآمد و سود به دلیل فروش تجهیزات جانبی و نرم افزار PS4 و همچنین کاهش هزینه ی تولید واحد های ps4 بوده است.

کارشناسان "نمایندگی sony vaio"اعلام کردند آمار فروش پلی استیشن 4 از 25 میلیون واحد گذشته است که در مقایسه با فروش  13 میلیون واحدی ایکس باکس و فروش ده میلیونیWii U بی سابقه بوده است و باعث شده تا PS4 به رقیب بی همتا در بازار کنسول های بازی مبدل گردد.

درآمد این شرکت در حوزه ی فروش  اسمارت فون ها 16.3 درصد  یعنی 2.3 میلیارد دلار کاهش داشته است. به نقل از سونی، دلیل اصلی این افت را میتوان ناشی از فعالیت های شرکت برای افزایش سود آوری و کاهش تعداد مدل های اسمارت فون ها دانست. ممکن است سونی تمایل به تمرکز بر روی مدل های سر دم دار  اسمارت فون ها داشته باشد که البته در این خصوص نیز آنچنان خوب عمل نکرده است. آخرین پرچم دار اسمارت فون های این شرکت یعنی Z3+ در مقایسه با اکسپریا z3 تغییر آنچنانی نکرده است.

مدیران فروش"نمایندگی رسمی سونی وایو" معتقدند این نوع استراتژی به طور اجتناب ناپذیری منجر به کاهش فروش و سود آوری کمتر  خواهد شد.  محصولات تلویزیونی و AV سونی نیز با کاهش 13.8 درصدی درآمد روبرو بوده است که دلیل آنرا عملکرد ضعیف LCD های میان رده و کاهش تقاضای بازار میداند.

هرگز از اسمارت فون های سونی زیر آب استفاده نکنید

نمایندگی سونی
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

به گزارش "نمایندگی رسمی سونی وایو"در صورتی که به تازگی به وب سایت سونی سر زده باشید، متوجه هشداری از سوی سونی مبنی بر عدم استفاده از اسمارت فون های اکسپریا در زیر آب شده اید. شاید در ابتدا برای شما جای تعجب داشته باشد ، مخصوصا اینکه سونی همیشه بر روی قابلیت ضد آب بودن خانواده ی اکسپریا مانوور میداد. ولی واقعیت این است که نباید این کار را انجام دهید. در وبلاگ اکسپریا بلاگ سونی ، دلایلی مبنی بر معایب استفاده از اسمارت فون ها در زیر اب مطرح شده است و عواقب ناشی از این کار را نیز در اختیار کاربران قرار داده است.

 به نقل از سونی، به منظور دریافت استاندارد IP68، یک تلفن باید  بتواند تحت فشار مایعات  و آنهم برای مدت زمان زیاد مقاومت داشته باشد. به طوری که گوش باید تا عمق 1.5 متری برای 30 ثانیه  در برابر آب مقاوم باشد. تلفن های سونی این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشت.

سونی خاطر نشان کرده است که رتبه بندی IP دستگاه های ما در شرایط آزمایشگاهی و در مد Standby بدست آمده است و از این رو نباید از این دستگاه در زیر آب استفاده کنید و یا در زیر آب به عکس برداری بپردازید. همچنین سونی خاطر نشان کرده است در تحت هیچ شرایطی در زیر آب نباید به عکس برداری پرداخت.

کارشناسان "نمایندگی سونی" خاطر نشان میکنند که سونی این بیانیه ها و هشدار ها را برای خانواده ی سونی z3+ منتشر کرده است ولی این شرایط برای جدیدترین عضو این خانواده یعنی z5 نیز باید رعایت گردد.

حال در صورتی که شما مالک یکی از اعضای قدرتمند خانواده ی اکسپریا باشید ، چکاری باید انجام دهید؟ بدیهی است که میتوانید از تلفن خود در شرایط آب و هوایی مرطوب اسستفاده کنید. شاید بتوانید برای مدت کوتاهی از آن نیز در زیر آب استفاده کنید ولی تمامی این موارد بسته به خود شما دارد.

سونی در آینده ای نزدیک از هدفون های Hi-Res Audio خود رونمایی خواهد کرد

نمایندگی سونی وایو
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

به گزارش "نمایندگی رسمی سونی" به نظر میرسد که مشابه با هر اسمارت فون جدید، سونی همواره تجهیزات جانبی مختلفی را برای محصولات خود عرضه میکند. سونی قصد داشته تا از  هدفون های جدید خود تحت عنوان H.ear On  که مجهز به فناوری صوتی Hi-Res سونی میباشند رونمایی کند. البته  این هدفون ها را باید با یک دستگاه سازگار، مانند خانواده ی سونی اکسپریا زد 5 جفت کرد. این هدفون، یک محصول تاشو بوده که دارای امپدانس بسیار پایین و پاسخ فرکانسی 60 هزار هرتزی بوده و از حساسیت  نیز برخوردار میباشد. این محصول با رنگ های متنوع و جذابی ارائه شده است. هزینه ی این هدفون که در ماه نوامبر روانه ی بازار خواهد شد 200 دلار بوده و در آرایه ای از رنگ ها همچون صورتی، قرمز و زرد مایل به سبز نیز ارائه خواهد شد

کمپانی سونی ممکن است دست به فروش بخش تولید سیستم های کامپیوتری خود بزند، ولی جای هیچ نگرانی برای طرفدارانVaio نیست.

نمایندگی سونی وایو
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

به گزارش نمایندگی رسمی سونی وایو در ایران شایعاتی مبتنی بر فروش بخش تولید محصولات کامپیوتری سونی ( تحت برند VAIO) به شرکت لنوو و یا ایجاد یک شرکت مختص به تولید محصولات کامپیوتری توسط این شرکت وجود دارد

در دو گزارشی که در سه شنبه ی این هفته منتشر گردید آمده است که شرکت سونی قصد فروش دپارتمان تولید  سیستم های کامپیوتری خود را دارد. به نقل از منبع خبری Nikkei، سونی در حال گفتگو با شرکای سرمایه گذار صنعتی ژاپنی خود در خصوص  بوده و این در حالی است که منبع خبری رویترز خاطر نشان کرده است که سونی قصد دارد این دپارتمان را به شرکت لنوو واگذار نماید. ولی منابع رسمی سونی اعلام کرده اند که این شرکت در حال ارزیابی احتمالات مختلف برای فروش خط تولید VAIO میباشد.

نمایندگی رسمی سونی اعلام کرده است که در انتهای این هفته،گفتمان جدیدی در بین شرکای صنعتی ژاپن و سونی صورت خواهد گرفت تا به بررسی مسئله ی ایجاد یک شرکت جدیدی که خط تولید VAIO را خریداری کند بپردازند. این شرکت نه تنها به فروش دستگاه های VAIO ادامه خواهد داد، بلکه سرویس های پس از فروش را نیز مدیریت خواهد کرد. تخمین ها بر آن است که قیمت فروش برابر با 391 میلیون دلار تا 489 دلار متغیر میباشد.

همچنین به گفته ی این منابع، سونی قصد دارد تا سهم کوچکی نیز در این شرکت داشته باشد تا بتواند   باعث تسهیل فرآیند انتقال محصولات شود. ضمنا سونی قصد داشته تا مبنای نام تجاری خود را در بازار های دور دستی که برند VAIO در آن بسیار رایج است حفظ نماید  سایر کشور ها نیز دیگر نامی از دستگاه های VAIO در کشورشان نخواهند شنید.

کارشناسان نمایندگی sony معتقدند در صورتی که سونی در این گام موفق عمل نماید،  بخش  اعظمی از کارکنان این شرکت بالغ بر 1000  نفر به شرکت جدید منتقل خواهند شد و مابقی کارکنان نیز  به دپارتمان های دیگر داخل شرکت سونی منتقل میشوند. در حال حاضر، تمامی نهاد های درگیر در فرآیند فروش دپارتمان تولید سیستم های کامپیوتری سونی  در حال بررسی این موضوع میباشند که آیا  محل تولید تجهیزات کامپیوتری سونی که در استان ناگانو قرار دارد، باید به کار خود در خصوص مدیریت تولید و تحقیق و توسعه در این شرکت جدید ادامه دهد یا خیر.

به نقل از رویترز، سونی در حال تلاش برای فروش دپارتمان تولید سیستم های کامپیوتری خود به لنوو میباشد. این شرکت چینی در یک گزارش رسمی این خبر را تکذیب کرده و سونی نیز خاطر نشان کرده است که این گزارش، گزارشی اشتباه بیش نیست.

دقیقا در ماه قبل بود که لنوو خبری را در خصوص خرید دپارتمان تولید سرور های شرکت IBM به قیمت 2.3 میلیارد دلار منتشر نمود. به دنبال آن، این شرکت در هفته ی بعد اعلام کرد که قصد خرید دپارتمان تولید هندست های شرکت موتورولا را دارد. به آسانی  میتوان فرض کرد که صحت در خصوص خرید واحد VAIO شرکت سونی شایعه ای بیش نیست  و تنها جنبه ی تبلیغاتی دارد.  مجدد به نقل از منبع خبری رویترز، لنوو حدود 80 درصد از سهم فروش محصولات کامپیوتری اش به خودش اختصاص دارد. اگرچه در حوزه ی موبایل، این شرکت به دلیل عدم وجود یک شبکه ی توزیع محصولات اسمارت فونی خود، این شرکت با چالش و سختی های زیادی پیش رو میباشد.

با این همه تفاسیر، تکلیف مشتریان VAIO چه خواهد بود؟  بسته به اینکه چه مسیری توسط سونی برگزیده شود، وضعیت مشتریان نیز متغیر خواهد بود. در صورتی که سونی قصد حفظ سهمی از مالکیت خود را در دپارتمان VAIO داشته باشد، مشتریان میتوانند همان سطح پشتیبانی فنی قبلی را دریافت نمایند و شاهد همان کیفیت و نوآوری در محصولات مطرح برند VAIO سونی خواهند بود.

صرف نظر از اینکه سونی تصمیم نهایی خود را برای فروش این دپارتمان حتی به لنوو را بگیرد، طرفداران VAIO  نیازی به نگرانی در خصوص قطع ارتباط آنها  با این دپارتمان نباید داشته باشند