شرکت سونی اقدام به فروش خط تولید سیستم های کامپیوتری خود به منظور تمرکز بر روی بازار موبایل میکند

نمایندگی سونی Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

شرکت سونی در سه شنبه ی این هفته اعلام کرد که قصد داشته تا خط تولید سیستم های کامپیوتری خود را به یک شرکت سرمایه گذاری ژاپنی بفروشد بدین معنا که دیگر برند Vaio را در بازار های بیرون از ژاپن شاهد نخواهیم بود.

این شرکت سرمایه گذاری مستقر در ژاپن، قصد بکار گیری برند Vaio را تحت یک شرکت تازه تأسیس داشته و قصد دارد تا با این برند اقدام به فروش سیستم های کامپیوتری فقط در ژاپن بنماید.

به گزارش "نمایندگی سونی" برند vaio در سال 1996 میلادی از سوی سونی معرفی گردید قرار است تا از بسیاری از بازار های فروش سیستم های کامپیوتری ناپدید شود ( حداقل برای یک مدت زمان کوتاه) چرا که سونی قصد داشته تا بر روی فروش pc های سازمانی در ژاپن متمرکز گردد. صرف نظر از اینکه سونی به تولید محصولاتی با برند vaio ادامه خواهد داد یا نه، اینطور نیست که این برند برای همیشه از بازار سیستم های کامپیوتری خداحافظی کند.

اگرچه سونی تحت این برند در حال فروش سیستم های کامپیوتری میباشد ولی به تولید تبلت های خود ادامه خواهد داد و بیشتر تمرکز خود را بر روی دستگاه های موبایلی مخصوصا اسمارت فون ها قرار میدهد.

البته سونی هنوز قیمت فروش این برند را مشخص نکرده است ولی گفته ها حاکی از این بوده که قیمت آن بین 40 تا 50 بیلیون ین ژاپن متغیر خواهد بود. شرکت سونی سهمی 5 درصدی از این برند را حفظ خواهد کرد.

شرکت سونی پس از بهار سال  2014 میلادی خط تولید سیستم های کامپیوتری خود را متوقف نمود و حدود 250 تا 300 کارمند این بخش شامل کارمندان بخش تولید تلویزیون، دوربین و کامپیوتر ها به استخدام شرکت جدید در آمدند.

زمانی تصمیم بر فروش برند vaio گرفته شد که گزارش های مالی سونی در ماه اکتبر-دسامبر نشان از زیان 12.6 بیلیون ین برای بازار سیستم های موبایلی و ارتباطی دارد.

همچنین سونی اعلام نمود که  قصد دارد تا بر روی بازار سیستم های تلویزیونی نیز متمرکز گردد. آقای کازو هیاری نایب رئیس Cep و رئیس سونی اعلام نمود که انتظار ها حاکی از آن است که بخش بازار فناوری های 4k با رشد همراه باشد. با تقسیم و سازمان دهی به بخش تولید محصولات تلویزیونی، سرعت مدیریت آن افزایش پیدا کرده و به شکلی سریع تر میتوان به تقاضای بازار پاسخ داد.

آقای هیاری افزود که تولید اسمارت فون ها به عنوان یکی از بازوهای سونی و همچنین بخش سرگرمی مانند کنسول پلی استیشن سونی اقدام به اتخاذ تدابیری برای سازمان دهی بخش های تولید کننده ی آن در جهت بهبود تولید و فروش این محصولات نموده است.

این واحد ها ممکن است به صورت مستقل به تولید محصولات بپردازند ولی مدیریت آنها تحت سونی خواهد بود.

کارشناسان "نمایندگی سونی وایو" معتقدند حدود 5 هزار شغل به خاطر این تغییر و تحول در ساختار بخش های تولیدی سونی از دست خواهد رفت. شرکت سونی در انتهای ماه مارس 2015 میلادی باعث از دست رفتن 1500 موقعیت شغلی در ژاپن و 3500 موقعیت شغلی در بیرون از ژاپن گردیده بود.

به نقل از آقای هیاری، هدف من رسیدن به تحول در حوزه ی کسب و کار های الکترونیکی و رشد و ارتقای گروه سونی میباشد.

یامون تون یعی از تحلیلگران خاطر نشان کرده است که این برنامه ی سونی برای احیا و سازماندهی بخش های خود چیزی بیش از انتظار هایی است که از این شرکت میرفت. هدف کلیدی سونی باید ایجاد موازنه در بخش های تولیدی خود برای کاهش هزینه ها و زیان و ارائه ی محصولات و بدست آوردن مجدد اعتماد مشتری میباشد.

عدم ارائه ی بروز رسانی های درایور محصولات VIAO سونی برای ویندوز 10

نمایندگی سونی Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

کاربران VIAO همچنان منتظر رویای بهره بردن از تمام امکانات ویندوز 10 بمانند

به گزارش "نمایندگی رسمی sony vaio" ویندوز 10 در جولای 2015 میلادی منتشر گردید ولی شرکت سونی به کاربران محصولات VIAO خود عنوان نمود تا ماه اکتبر امسال منتظر مانده و محصولات خود را به ویندوز 10 ارتقا ندهند چرا که به نقل از این شرکت زمان زیادی برای توسعه ی درایور های این محصول نیاز میباشد.

اگرچه در ماه اکتبر سونی این زمان را به  ماه نوامبر به تعویق انداخت و مجدد از مشتراین خود خواست تا آن زمان منتظر بمانند.

ولی حال در ماه دسامبر هستیم و بسیاری از دستگاه های VIAO در جستجوی درایور های بروز شده برای ویندوز 10 هستند.

کارشناسان "نمایندگی سونی" معتقدند متأسفانه شرکت سونی هنوز درایور های سازگار با ویندوز 10 را برای دستگاه های VIAO عرضه نکرده است و از این رو از بهتر است تا فعلا دست از ارتقای این دستگاه ها به ویندوز 10 برداریم.  در حال حاضر، درایور های ویندوز 10 برای دستگاه VIAO Dus13 نیزعرضه نشده است و در صورتی ارتقای این دستگاه به ویندوز 10،بعضی از تجهیزات آن عمل نخواهند کرد. علاوه بر این، دیگر نرم افزار نمایش میزان باتری کار نخواهد کرد و از رو نمیتوان برنامه هایی را برای کاهش مصرف باتری بر روی این ویندوز مشخص کرد.

عدم وجود اطلاعات زمانی

در حال حاضر سونی هیچ اطلاعاتی را مبنی بر زمان عرضه ی درایور های ویندوز 10 ارائه نکرده است ولی کاربران با این حال سعی در ارتقای سیستم خود به ویندوز 10 داشته اند . بعضی از کاربرانی که دستگاه خود را ارتقا داده اند خاطر نشان کرده اند که صفحه نمایش این محصول تار شده و عملکرد فن نیز غیر عادی است. یکی از کاربران اینطور نقل میکند: من سیستم خود را از ویندوز 7 به ویندوز 10 ارتقا دادم و با مسائلی مانند بسیار تار شدن صفحه نمایش روبرو شدم. حتی متوجه شدم که عملکرد فن با اختلال روبرو بوده و میزان شارژ دهی باتری نیز بسیار کم شده است.

 

گزارش اشتباه خطاها، باعث گرفتار شدن پلی استیشن 4 سونی در رابطه با حملات اخیر پاریس گردید

نمایندگی sony vaio Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

یکی از شایعات عجیبی که اخیرا در خصوص حملات  تروریستی اخیر در پاریس مطرح گردید این بود که تروریست ها از  کنسول پلی استیشن خود برای هماهنگی حمله و مشخص کردن مسیر های حمله استفاده کرده اند.

به گزارش "نمایندگی sony vaio" دلیل ریشه ای این مسئله اینطور میباشد که تروریست ها برای برقراری ارتباط جهت حمله ی تروریستی و به دلیل دشوار بودن مسیریابی خیابان های پاریس، از پلی استیشن 4 استفاده نموده اند. آقای جان جیمبون وزیر کشور  بلژیک اعلام کرد که تروریست ها برای برقراری ارتباط با همدیگر از پلی استیشن 4 استفاده کرده اند و دلیل استفاده ی آنها این بوده است که ردیابی آنها مشکل گردد. وی خاطر نشان کرد که ردیابی افراد در پلی استیشن 4 حتی از ردیابی افرادی که از سرویس پیام رسانی واتس آپ استفاده میکنند مشکل تر است. بازرسان در مقایسه با یک تلفن موبایل ساده به سختی می‌توانند سیستمهای صوتی برپایه IP را در شبکه پلی استیشن ردیابی کنند.

کارشناسان اقتصادی "نمایندگی سونی وایو" گزارش میدهند مجله ی خبری فوربز پیشتر نوشته بود وقتی مقامات بلژیکی هفت مظنون را در ارتباط با حملات دستگیر کردند، در میان وسایل آنها یک کنسول پلی استیشن 4 پیدا شد.

به گزارش "نمایندگی رسمی sony" طبیعی است که با توجه به اینکه 65 میلیون کاربر فعال به طور ماهانه از پلی ایتیشن 4 استفاده میکنند، ردیابی ارتباطاتی که بین تروریست ها صورت گرفته است به امری غیر ممکن مبدل گردیده است ولی تحقیقات در این راستا هنوز ادامه دارد. البته این اولین باری نیست که کنسول پلی استیشن 4 سونی را متهم به همکاری در تهدید های تروریستی نموده اند، ولی امیدواریم این آخرین باری باشد که از این محصول که جنبه ی سرگرمی دارد برای اهداف تروریستی استفاده شود

vaio مجدد به ایالت متحده ی آمریکا باز میگردد

نمایندگی رسمی sony vaio Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

کمپانی وایو با تبلت Canvas Z در ماه اکتبر به ایالت متحده ی آمریکا باز میگردد

به گزارش "نمایندگی رسمی VAIO" سیستم های کامپیوتری وایو که در ابتدا تحت برند سونی تولید و روانه ی بازار میشدند مجدد  در ماه اکتبر فروش خود را آغاز خواهند کرد. شرکت سونی  دپارتمان تولید سیستم های کامپیوتری خود تحت عنوان وایو را در ماه فوریه ی سال گذشته به صندوق سرمایه گذاری ژاپن فروخت و مالک جدید آن ( شرکای تجاری و صنعتی ژاپنی یا JOIP) در ابتدا بر روی بازار داخلی متمرکز شدند. حال شرکت مستقل وایو قصد داشته تا فروش محصولات خود را مجدد آغاز کرده و  فروش آنرا تا ایالت متحده و برزیل نیز توسعه دهد. این دو کشور اولین کشور هایی بوده که بازار هدف وایو در بیرون از ژاپن میباشد.

هدف قرار دادن کاربران مک و افراد حرفه ای خلاق

بجای تلاش برای رسیدن به حجم فروش، وایو بر روی بازار های کوچکتر و خاص تر متمرکز میشود. مدیر ارشد اجرایی  این شرکت، آقای یوشیمی اوتا در ژورنال وال استریت خاطر نشان کرد که شرکت وایو تحت برند سونی بیشتر بر روی سهم بازار متمرکز بود و نه سود آوری. ما قصد فروش محصولاتی ارزان به همه کس را نداریم چرا که این شرکت قصد هدف گذاری کاربران در صنایع خلاقی همچون عکاسی و طراحی را مد نظر قرار داده است. این صنایع در حال حاضر از کامپیوتر های اپل استفاده میکنند.

کارشناسان "نمایندگی رسمی سونی" بر این باورند در همین راستا شرکت وایو در ابتدا قصد فروش محصول Canvas Z خود را که یک تبلت عظیم الجثه میباشد به بازار ایالت متحده دارد. این تبلت از یک کیبورد جداشدنی برخوردار بوده و مجهز به یک پردازنده ی 7 هسته ای، فضای ذخیره سازی 256 گیگابایتی و حافظه ی اصلی 16 گیگابایتی میباشد. قیمت اولیه ی این محصول، 2199 دلار در نظر گرفته شده است و در 5 ام اکتبر امسال در وب سایت وایو و فروشگاه های مایکروسافت  به فروش میرسد. البته قیمت این محصول برای بازار برزیل هنوز  مشخص نیست.

همچنین این شرکت قصد داشته تا ربات هایی را تحت برند وایو ایجاد و روانه ی بازار نماید.

همچنین وایو قصد داشته تا پای خود را فراتر از صنعت تولید سیستم های کامپیوتری برداشته وقصد تولید دستگاه های ارتباطی، پوشیدنی، ماشین های اتوماسیون صنعتی و ربات های سرگرمی را نیز دارد. در حال حاضر وایو بخشی از قدرت تولیدی خود را صرف ایجاد ربات های اسباب بازی نموده است. صرف نظر از اینکه این ربات ها به شکل انسان یا سگ باشند، ما قصد داریم آنها را در آینده ای نزدیک تحت برند وایو روانه ی بازار کنیم.

به گزاش "نمایندگی رسمی sony vaio"با  و یا بدون ربات های تحت برند وایو، این شرکت روز های سختی را در بازار سیستم های کامپیوتری میگذراند چرا که در سه ماهه ی آخر سال گذشته، با افت 9.5 یا 11.8 درصدی در فروش این محصولات خود روبرو بوده است. حتی در ژآپن، سهم بازار وایو به کمتر از 1 درصد رسیده است. با این حال،  این اطمینان وجود دارد که این شرکت مجدد به سود آوری خود در انتهای سال آینده باز گردد و به دنبال آن، خود را در سال 2017 میلادی به شرکتی دیگر بفروشد. رئیس این شرکت اعلام نمود که در کنار خریدارانی همچون مایکروسافت و اپل، سونی نیز به احتمال جزء خریداران خواهد بود.

 

تأخیر در ارائه ی درایودر های لپ تا سونی vaio برای ویندوز ده تا ماه اکتبر

نمایندگی رسمی سونی Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

به گزارش "نمایندگی رسمی سونی وایو" با انتشار ویندوز 10 مایکروسافت، این شرکت دنیایی از چندین ویژگی را شامل یک واسط کاربری بهبود یافته ارائه داد. یکی از مسائل اصلی که در زمان انتشار یک سیستم عامل جدید رخ میدهد، مسئله ی سازگاری درایور ها میباشد، زیرا درایور های جدید را باید با سیستم عامل جدید توسعه داد. در همین راستا، شرکت سونی اعلام کرد که درایور های لپ تاپ های سری vaio را تا ماه اکتبر برای ویندوز 10 عرضه نخواهد کرد.

مسئله ی ارتقای درایور ها را میتوان یکی از مسائل عمده ای دانست که سیستم های عامل جدید با آن روبرو میباشند، مخصوصا سیستم عامل های ویندوز که از نرم افزار ها و سخت افزار های متنوعی استفاده میکند. توسعه ی این درایور ها امری زمان بر است   و تا زمانی که درایور ها آماده نشده است، کاربران ممکن است با یک سری مسائل همچون ناپایداری برنامه ها و اختلال کلی در سیستم روبرو شوند.

کارشناسان "نمایندگی رسمی sony vaio" معتقدند با توجه به اینکه این درایور های جدید مهم میباشند، شاید انتظار داشته باشید که آنها را سریعا به دست آورید ولی این چیزی نیست که برای لپ تاپ های vaio سونی اتفاق افتد. سونی خاطر نشان کرده است که لپ تاپ های vaio  که مجهز به ویندوز 8.1 میباشند، بروز رسانی درایور ویندوز 10 را تا ماه اکتبر دریافت نخواهد کرد. در صورتی که لپ تاپ vaio شما از یک سیستم عامل قدیمی برخوردار است، این مسئله حتی بدتر نیز میشود.

سیستم هایی که از یک سیستم عامل پیش فرض ویندوز 8 استفاده  میکنند نیز بروز رسانی های درایور برای ویندوز 10 را تا ماه نوامبر دریافت نخواهند کرد. هنوز تاریخ ارائه ی بروز رسانی ها برای سیستم های مجهز به ویندوز 7 مشخص نیست ولی احتمال وجود دارد که این تاریخ نیز مشابه با ویندوز 8 باشد.

طبق بررسی های انجام شده توسط بخش نرم افزار "نماینگی سونی"اگرچه بعضی از درایور ها همچون پردازنده ی گرافیکی را میتوان به صورت دستی ارتقا داد ولی این احتمال وجود ندارد که همه ی درایورهایی که یک سیستم  نیاز دارد را بتوان به صورت دستی به آن معرفی کرد. نتیجه ی نهایی آن نیز این بوده که کاربران این لپ تاپ ها با مشکلاتی در استفاده از ویندوز 10 روبرو خواهند شد تا اینکه درایور های بروز سونی آماده باشد.

مالکین دستگاه های vaio بهتر است تا دست از ارتقا به  ویندوز 10 کشیده تا اینکه  درایور های بروز شده ی آن عرضه شود.